PİYANO KURSLARI

PİYANO DERSLERİ ÇOCUK VE YETİŞKİN

Araştırmalara göre, küçük yaşta piyano çalmaya başlamak zihinsel gelişimi olumlu yönde etkilemektedir.

Klasik müzik matematiksel bir yapı içerir. Uzmanların, zihinsel gelişimi sağladığını söyledikleri tüm matematiksel yapı bu müziğin içinde vardır. Bu nedenle piyano çalmayı öğrenmekte  klasik metotların kullanımı son derece etkilidir.

Piyano ilk olarak 18.yüzyılda  Bartolomeo Cristofori tarafından Floransa’ da yapılmıştır. Adını İtalyanca “hafif e güçlü anlamına gelen  “piano e forte” nin birleştirilmesinden, daha sonra da “piyano” olarak kısaltılmasından almış tuşlu bir çalgıdır.

Piyano, yedi buçuk oktavlık ses aralığıyla tek kişilik bir orkestrayı andırır.

Klasik Müzik bestecilerinin sayısız eserler verdiği  geniş repertuarı ile, solo ve eşlik enstrümanı olarak önemli bir konuma sahip olan piyano için eğitim ;

4-6 YAŞ PİYANO

- Özel eğitim metotlarıyla haftada 1 gün 1 ders saati uygulanır.

- Piyano kursu, 3 Kişilik guruplar halinde verilir. Sınıflarda, her öğrencinin 1 ders saati boyunca  aktif olarak çalabilmesi için 3 adet piyano bulunmaktadır.

- Eğitim programı, ritmik, melodik hafızayı geliştirici çalışmalar ile, notaların süre değerlerini tanıma, porte  ve piyano üzerindeki yerlerini ,eğlenerek okuma  ve yazmayı  öğrenmeyi hedefler.

- Pedagojik formasyona sahip Üniversite ve Konservatuvar mezunu öğretmenlerin görev aldığı piyano derslerinde öğrencilerin severek öğrenmeleri ve akademik yılın sonunda bir üst programa devam edebilmeleri sağlanır.

7 YAŞ VE ÜZERİ

- İlkokuldan  itibaren  her  yaşa yönelik olarak uygulanır.

- 5 Kişilik gruplar ile haftada 1 gün 2 ders saati ya da;

   Özel ders haftada 1 gün 1 ders saati olarak uygulanır.   

- Grup dersleri 5 kişi ile yürütülür  ve sınıflarda her öğrencinin 2 ders saati aktif olarak çalabilmesi için 5 adet piyano bulunmaktadır.

- Derslerde  her öğrenci ile bireysel olarak ilgilenilir.

- Gruplar öğrencilerin yaş sınırlarına göre belirlenir.

- Daha önce eğitim almış öğrenciler için seviye tespiti yapılarak uygun guruplara  yerleştirilir.

- Eğitim programı, notaların süre değerleri ile porte ve piyano üzerindeki yerlerinin öğrenilmesi çift anahtar ile  ritmik ve eşlikli okunması, piyano çalma tekniklerinin  kavranması, hareket ve gürlük terimlerinin uygulanması, Barok, Klasik Romantik ve Çağdaş Dönem özelliklerinin kavranması, bu dönemlere ait eserlerin yorumlanması, şarkı formları ve örneklerinin incelenmesi, Beethoven, Mozart, Bach,Chopin gibi piyano için birçok  eser vermiş önemli bestecilerin müzik anlayışlarını incelenerek yorumlayabilme  konularını kapsar.

- Piyano kursuna devam eden öğrenciler kurumun diğer branşlarındaki öğrencileri ile gurup çalışmaları yaparak sene içi ve sene sonu geleneksel “Müzik Şölenleri” n de performanslarını sergileyebilmektedirler.

- Piyano derslerinde öğretmenleri tarafından sistemli çalışmaları gözlenen   öğrencilerin ,"Associated Board of The Royal Schools of Music" seviye belirleme sınavlarına hazırlanmaları sağlanır.

- Öğrencilerin özgüvenini arttırmak, performanslarını  seyirci önünde sergileyebilmek amacı ile yıl sonlarında düzenlenen konserlerde aktif rol almaları sağlanır.

*  İŞLEYİŞ

Piyano kurs programı süresi 8 akademik yıl ( 1 Akademik yıl toplam 66 saattir ) devam eder. Her yılın sonunda seviye sınavı yapılarak başarı belgesi alan öğrenciler bir üst seviyeye geçer. Sınavda başarısız olan öğrenciler ise seviye tekrarı yapar . Öğrenciler programı bitirdiklerinde ( Toplam 528 saat ) girecekleri sınavda başarılı olmaları halinde   Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.

Hak ettikleri bu sertifika onlara Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet ve özel okullarla birlikte kurslarda “Usta Öğretici “olarak PİYANO ÖĞRETMENLİĞİ yapabilme hakkı sağlar.

PİYANO DERSİNİN AMACI

Öğrencilerimizin müziksel duyumunu geliştirmek, yeteneklerinin farkındalığını sağlayarak yaratıcılıkları geliştirmek, topluluk önünde bireysel ve guruplar halinde etkinliklere katılmalarını desteklemek, ulusal ve evrensel müzik kültürünü tanımalarına katkıda bulunarak  “MÜZİK OKUR YAZARI” bireyler olarak mezun olmalarını sağlamaktır

GÖRSELLERİMİZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

KURS ÜCRETLERİMİZ

Grup Dersi Aylık KDV Dahil 300 TL

Özel Ders Aylık KDV Dahil  420 TL

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

ABRSM UYGULAMALI SINAVLARI İLE İLGİLİ GÜNCELLEME

SAYIN VELILERİMİZ VE ÖĞRENCİLERİMİZ,MARIA RITA EPIK GBP (STERLIN HESABI) ISBANKASI IZMIR KORDON SUBESI HESAP NO: 3420 75985IBAN NO: TR41 0006 4000 0023 4200 0759 85ROYAL ACADEMY UYGULAMA SINAVLARI GUNCELLENMESI: SINAVLAR EKIM AYI SONUNDA YAPILACAK OLUP, SINAV UCRETLERINI GERI ALAN OGRENCILER...

GÜZEL SANATLAR LİSELERİNİN SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU !..

GÜZEL SANATLAR LİSELERİ YETENEK SINAVLARI 1. SINAV BAŞVURU TARİHİ: 15-29 HZİRAN 2020 2. SINAV TARİHİ : 01-10 TEMMUZ 2020 3. BAŞVYRULAR BİREYSEL OLARAKE-OKUL SİSTEMİ ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR. İNTERNETTEN BAŞVURU YAPAMAYAN VELİLER EK-1 FORMU DOLDURUP İMZALAYARAK OKUL MÜDÜRLÜKLERİNE BAŞVURABİLECEKLERDİR. 4. ADAYLAR...

KURUMUMUZ 01 HAZİRAN 2020 TARİHİNDE AÇILDI...!!!

SAYIN VELİLERİMİZ VE SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ ; KURUMUMUZ CORONA VİRÜSÜ İLE MÜCADELE DOĞRULTUSUNDA, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI KARARINCA 16 MART - 31 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA EĞİTİME ARA VERMİŞTİ. BAKANLIĞIMIZIN YENİ ALDIĞI KARARLA 01 HAZİRAN 2020 TARİHİNDEN İTİBAREN İL PANDEMİ KURULU TAVSİYELERİ...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.