PİYANO KURSLARI

PİYANO DERSLERİ ÇOCUK VE YETİŞKİN

Araştırmalara göre, küçük yaşta piyano çalmaya başlamak zihinsel gelişimi olumlu yönde etkilemektedir.

Klasik müzik matematiksel bir yapı içerir. Uzmanların, zihinsel gelişimi sağladığını söyledikleri tüm matematiksel yapı bu müziğin içinde vardır. Bu nedenle piyano çalmayı öğrenmekte  klasik metotların kullanımı son derece etkilidir.

Piyano ilk olarak 18.yüzyılda  Bartolomeo Cristofori tarafından Floransa’ da yapılmıştır. Adını İtalyanca “hafif e güçlü anlamına gelen  “piano e forte” nin birleştirilmesinden, daha sonra da “piyano” olarak kısaltılmasından almış tuşlu bir çalgıdır.

Piyano, yedi buçuk oktavlık ses aralığıyla tek kişilik bir orkestrayı andırır.

Klasik Müzik bestecilerinin sayısız eserler verdiği  geniş repertuarı ile, solo ve eşlik enstrümanı olarak önemli bir konuma sahip olan piyano için eğitim ;

4-6 YAŞ PİYANO

- Özel eğitim metotlarıyla haftada 1 gün 1 ders saati uygulanır.

- Piyano kursu, 3 Kişilik guruplar halinde verilir. Sınıflarda, her öğrencinin 1 ders saati boyunca  aktif olarak çalabilmesi için 3 adet piyano bulunmaktadır.

- Eğitim programı, ritmik, melodik hafızayı geliştirici çalışmalar ile, notaların süre değerlerini tanıma, porte  ve piyano üzerindeki yerlerini ,eğlenerek okuma  ve yazmayı  öğrenmeyi hedefler.

- Pedagojik formasyona sahip Üniversite ve Konservatuvar mezunu öğretmenlerin görev aldığı piyano derslerinde öğrencilerin severek öğrenmeleri ve akademik yılın sonunda bir üst programa devam edebilmeleri sağlanır.

7 YAŞ VE ÜZERİ

- İlkokuldan  itibaren  her  yaşa yönelik olarak uygulanır.

- 5 Kişilik gruplar ile haftada 1 gün 2 ders saati ya da;

   Özel ders haftada 1 gün 1 ders saati olarak uygulanır.   

- Grup dersleri 5 kişi ile yürütülür  ve sınıflarda her öğrencinin 2 ders saati aktif olarak çalabilmesi için 5 adet piyano bulunmaktadır.

- Derslerde  her öğrenci ile bireysel olarak ilgilenilir.

- Gruplar öğrencilerin yaş sınırlarına göre belirlenir.

- Daha önce eğitim almış öğrenciler için seviye tespiti yapılarak uygun guruplara  yerleştirilir.

- Piyano eğitimi Klasik Batı Müziği öğretim sistemi içinde 1 ilk devre, 1yıl orta devre ve 2 yıl ileri devre olarak verilir.

- Eğitim programı, notaların süre değerleri ile porte ve piyano üzerindeki yerlerinin öğrenilmesi çift anahtar ile  ritmik ve eşlikli okunması, piyano çalma tekniklerinin  kavranması, hareket ve gürlük terimlerinin uygulanması, Barok, Klasik Romantik ve Çağdaş Dönem özelliklerinin kavranması, bu dönemlere ait eserlerin yorumlanması, şarkı formları ve örneklerinin incelenmesi, Beethoven, Mozart, Bach,Chopin gibi piyano için birçok  eser vermiş önemli bestecilerin müzik anlayışlarını incelenerek yorumlayabilme  konularını kapsar.

- Piyano kursuna devam eden öğrenciler kurumun diğer branşlarındaki öğrencileri ile gurup çalışmaları yaparak sene içi ve sene sonu geleneksel “Müzik Şölenleri” n de performanslarını sergileyebilmektedirler.

- Piyano derslerinde öğretmenleri tarafından sistemli çalışmaları gözlenen   öğrencilerin ,"Associated Board of The Royal Schools of Music" seviye belirleme sınavlarına hazırlanmaları sağlanır.

- Öğrencilerin özgüvenini arttırmak, performanslarını  seyirci önünde sergileyebilmek amacı ile yıl sonlarında düzenlenen konserlerde aktif rol almaları sağlanır.

- Piyano kurs programı süresi 4 akademik yıl devam eder. Öğrenciler programı bitirdiklerinde  girecekleri sınavda başarılı olmaları halinde   Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Hak ettikleri bu sertifika onlara Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet ve özel okullarla birlikte kurslarda “Usta Öğretici “olarak PİYANO ÖĞRETMENLİĞİ yapabilme hakkı sağlar.

PİYANO DERSİNİN AMACI

Öğrencilerimizin müziksel duyumunu geliştirmek, yeteneklerinin farkındalığını sağlayarak yaratıcılıkları geliştirmek, topluluk önünde bireysel ve guruplar halinde etkinliklere katılmalarını desteklemek, ulusal ve evrensel müzik kültürünü tanımalarına katkıda bulunarak  “MÜZİK OKUR YAZARI” bireyler olarak mezun olmalarını sağlamaktır

GÖRSELLERİMİZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

KURS ÜCRETLERİMİZ

Grup Dersi Aylık KDV Dahil 260 TL

Özel Ders Aylık KDV Dahil  340 TL

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

Piyano Kursuna Nasıl Başlanmalıdır?

Klasik müzik, en temel ve en kapsamlı müzik türü olarak insanlık tarihine girmiş ve bugün, rock müzik başta olmak üzere, pek çok müzik türünün de temellerinin atılmasını sağlamıştır. Notaların matematiksel olarak işlenmesi şeklinde açıklanabilecek klasik müzik türünün, en çok bilinen...

Bale Kursunun Yaş Sınırlaması Nedir

Bale, dünya üzerinde ki en eski ve en sistematik dans türlerinden birisidir. Doğuş yeri olarak, bütün sanat tarihinin değiştiği yer olan İtalya'yı gösterebilsek te, sistemli bir dans haline getirilmesi, özel eğitimler ile desteklenmesi yani balenin kendini buluş yeri olarak ise...

GİTAR KURSUNDA YAPILMASI GEREKENLER

İster akustik olsun, ister klasik… İster elektro olsun, ister bas… Bir müzik aleti çalmak istediğinizde, hele ki bu müzik aleti gitar gibi son derece farklı tekniklere sahip ve tür çeşitliliği yönünden zengin ise, öncelikle yapmanız gereken şey, ustalaşmak istediğiniz alanı...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 90     Fax : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.