Hakkımızda

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

ÖZEL KADIKÖY GÜZEL SANATLAR KURSU

  KADIKÖY GÜZEL SANATLAR, 7’den 70’e herkesin, içindeki gizli sanat yönünü açığa çıkartarak akademik sanat eğitimi vermek amacıyla kurularak eğitime başlamıştır.

  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı olan kurumumuz, “ASSOCİATED BOARD OF ROYAL SCHOLL OF MUSİC” sınav merkezi ve “İSO 9001-2008” Kalite ve Standartlar Belgesi’ne sahiptir.

  Amacımız, kursiyerlerimizin müzik yoluyla estetik, işitsel algı ve becerilerini, görsel sanatlarla alan kültürünü, tiyatro ile yaratıcılık ve kendini ifade edebilme becerisini, bale ve dans ile de beden estetiğini geliştirerek sanata, sanatçıya saygı duyan, eleştirel beyne sahip bireyler olmalarını sağlamaktır.

  Sanatın her dalının birbirleriyle olan ilişkisini KADIKÖY GÜZEL SANATLAR’ da uygulayarak öğrenen öğrencilerimiz, ENSEMBLE uygulamaları sayesinde farklı branşlarla ortak çalışma yapma imkânı bulur.

  Pedagojik formasyona sahip akademik öğretim kadrosu ile çalışılan KADIKÖY GÜZEL SANATLAR modern eğitim anlayışı ile Müzik, Bale, Dans, Tiyatro ve Resim dallarında eğitim verirken hedefi, kendi kendisiyle yarışarak tüm öğrencilerinin SANAT OKURYAZARI olmalarını sağlamaktır.

 KADIKÖY GÜZEL SANATLAR 2017-2018 DURUM DEĞERLENDİRMESİ

 Kadıköy Güzel Sanatlar her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir tempoyla eğitime başlamıştır. Öğrenci sayılarını her sene ikiye katlayan Kadıköy Güzel Sanatlar İstanbul'daki tüm kursların önüne geçmeyi başararak büyümeye devam etmiş ve kendi kendisini sürekli yenileyen yapısı ile emsal kurumlara da örnek olmuştur.

 Tüm velilerimize kuruma duyduğu güven ve sanata verdikleri destek, öğrencilerimize ise ders içi ve konserlerde gösterdikleri üstün performanslarından ötürü teşekkürü bir borç biliriz.

  Branşlarındaki program süresini tamamlayarak MEB kurs bitirme sınavlarından ve Royal Grade sınavlarından yüksek derecelerle mezun olan öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

  2018-2019 Eğitim yılının sağlıklı ve sanat dolu geçmesi dileğiyle.

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

Piyano Kursuna Nasıl Başlanmalıdır?

Klasik müzik, en temel ve en kapsamlı müzik türü olarak insanlık tarihine girmiş ve bugün, rock müzik başta olmak üzere, pek çok müzik türünün de temellerinin atılmasını sağlamıştır. Notaların matematiksel olarak işlenmesi şeklinde açıklanabilecek klasik müzik türünün, en çok bilinen...

Bale Kursunun Yaş Sınırlaması Nedir

Bale, dünya üzerinde ki en eski ve en sistematik dans türlerinden birisidir. Doğuş yeri olarak, bütün sanat tarihinin değiştiği yer olan İtalya'yı gösterebilsek te, sistemli bir dans haline getirilmesi, özel eğitimler ile desteklenmesi yani balenin kendini buluş yeri olarak ise...

GİTAR KURSUNDA YAPILMASI GEREKENLER

İster akustik olsun, ister klasik… İster elektro olsun, ister bas… Bir müzik aleti çalmak istediğinizde, hele ki bu müzik aleti gitar gibi son derece farklı tekniklere sahip ve tür çeşitliliği yönünden zengin ise, öncelikle yapmanız gereken şey, ustalaşmak istediğiniz alanı...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 90     Fax : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.