Kadromuz

Sibel YALÇIN OCAK ( Kurum Müdürü / Piyano, Koro ve Ses Eğitimi )

    Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Piyano Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. TRT Çoksesli Gençlik Korosu’nda şef Gökçen KORAY ile çalışmıştır. Uluslararası çok sesli korosu “VOX EUROPE“ sınavlarını kazanarak her yıl bir ülkede düzenlenen festivallerde konserler vermiştir. T.C MEB Özel RAPSODİ Müzik Kursu Kurucu Müdürlüğünü yapmış ve mesleğin farklı sektörlerinde Piyano öğretmenliği ile koropetitörlük görevlerini üstlenmiştir. 2010 yılında KADIKÖY GÜZEL SANATLAR’ı kurarak çalışmalarına devam etmektedir.

Tuncer OCAK ( Klasik Gitar )

        Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Gitar Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. Cem Karaca, Oğuz Abadan, Ertuğrul Çayıroğlu, Okay Temiz Orkestraları’nda, TRT 2 İstanbul Televizyonu Pazar Konserlerinde Topkapı Orkestrasında ve yurt dışında çeşitli orkestralarda aktif gitaristlik görevi üstlenmiştir. İstek Vakfı  Özel Belde Güzel Sanatlar Lisesi Klasik Gitar ve Oda Orkestrası Dersleri öğretmenliği, Adı Güzel Özel Güzel Sanatlar Lisesi Armoni, Orkestra, Bilişim ve Müzik  Teknolojileri Dersleri Öğretmenliği ve Oda Orkestrası Şefliği görevlerini üstlenmiştir. Türk Pop Müziği dalında çeşitli sanatçıların albümlerine aranjör ve yönetmenlik görevlerinin yanı sıra 2010 yılında KADIKÖY GÜZEL SANATLAR’ı kurarak çalışmalarına devam etmektedir.

Müge SERVİLİ ( Bale / Dans )

   Eğitimine 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi  Devlet  Konservatuvarı klasik bale bölümü ile başladı, 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı' nın Yüksek Bale Bölümü’nden mezun oldu.

Serdar ERTÜRK ( Saksafon / Flüt )

      İstanbul Belediye Konservatuarı Flüt Ana Sanat Dalı mezunudur. Saksafon çalışmalarına Ferruh Ertürk ile başlamıştır. 1980 yılında “Kurtalan Ekspres” orkestrasına dahil olarak Grupta flüt, Tenor ve Soprano saksafon çalmıştır. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli konser ve televizyon programlarına katılmış, 1989 yılında gittiği New York’da dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen müzisyenlerden kurulu bir Big Band olan “New World Orchestra” ’da Tenor Saksafon çalarak görev almıştır.

Necdet GERGİNOK ( Ud )

    İstanbul Belediye Konservatuvarı Türk Musıkîsi bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Uzun yıllar Müzeyyen SENAR, Hamiyet YÜCESES, Behiye AKSOY ve Safiye AYLA gibi sanatçılara eşlik etmiş ve aynı zamanda İstanbul radyosunda çalışmıştır. Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezi’nde uzun yıllar ud öğretmenliği yapmıştır.

Serhat Gündoğdu ( Keman )

        Müzik öğrenimine 2004 yılında Gözde ÖRS ile başladı. Daha sonra Edirne Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini kazandı.Burada keman çalışmalarına Çiğdem ULUÇ ile devam etti.Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü (1. Olarak) kazandı.Keman çalışmalarını Dr. Zeynep Karaçal ile piyano çalışmalarını Ayşe DİRİKER SİPAHİ ile devam etti. Öğrenimi sırasında kurduğu Adrian Quartet ile Rotary Kulübü Oda Müziği yarışmasında jüri özel ödülü aldı.Fazıl Say’ın düzenlediği Bosch Genç Klasikçiler Festivalinde konser verdi.Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü Reşat Kaynar konser salonunda orkestra keman solistliği yaptı.Prof. Dr. Angel STANKOV’un ve James BUSWELL’in master class çalışmalarına katıldı.Halen İstanbul Film Müzikleri Orkestrasında Keman çalmaktadır.

Ceren Gürcan ( Piyano / Solfej )

1988 yılında Ankara’da doğdu. Müziğe 7 yaşında Dr. Mansur Özen ile piyano çalışarak başladı. Piyano çalışmalarına sonraki yıllarda Müge Özgün ile devam etti. 2002 yılında Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne girdi. 2006 Yılında GÜGEF Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı. Lisans eğitiminin ardından dil ve piyano eğitimi için 4 ay Cenevre'de bulundu. 2011 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimine başladı piyano çalışmalarına Betül Esra Gülsoy ile devam etti. Piyano öğretmenliğinin yanı sıra yaylı sazlar korrepetitörlüğüne devam etmektedir.

Fatih GÜLNAR ( Tiyatro )

1991 yılında Adana Gösteri Sanatları Merkezi'nde tiyatroya başladı. 2000 yılında Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı'ndan mezun oldu. Devlet Tiyatroları ve çeşitli özel tiyatrolarda oyunlar oynayıp, yönetmenlik yaptı. Resmi ve özel bir çok sanat merkezinde dersler verdi. Halen sinema, dizi, reklam oyunculuğunun yanı sıra, Tiyatro Ak'la Kara'da oyuncu olarak çalışmakta ve seslendirme yapmaktadır.

RECEP ÖZÇAKIR ( Bağlama/ Gitar/ Keman )

  1962 de Söke de doğdu, ilk, orta ve lise eğitimini Söke’de tamamladı. Öğrenciliği sırasında okul orkestralarında ve folklor derneklerinde gitar ve bağlama çaldı. Mehmet Gürgün ile Klasik gitara başladı. 1986 da Marmara Ün. Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümünü bitirdi. 1988 de Yüksek Lisansını tamamladı. Gitar eğitimi ile ilgili tez yazdı. Bir süre öğretmenlik yaptı. Öğrenciliği esnasından yakın zamana kadar çeşitli yerlerde konserler verdi, pop orkestralarında çalıştı, film müzikleri yaptı, amatör ve profesyonel birçok etkinliklerde görev aldı.  Çalışmalarına devam etmekle beraber çeşitli dallarda da ders vermektedir. 

Ferda VURAL ( Arp / Solfej )

1972 yılında Ankara Devlet Konservatuvarında Arp ve Piyano eğitimine başladı. Sevin Berk ve Kaysu Doğansoy ile çalıştı. 1980 yılında birincilikle mezun oldu1982-1984 yılları arasında Nice ve Paris’te yaz kurslarına katıldı. Mezun olduktan sonra Istanbul Devlet Opera ve Balesi’nin sınavlarını kazandı ve burada çalışmaya başladı. 1985 yılında Paris’te Ecole Normale Concertiste Superieure’ü kazanarak,Istanbul Devlet Opera ve Balesi’nden Bilgi Görgü Bursu ile Paris’e gitmiş Lily Laskine, Marie Claire Jamet ve Pierre Jamet ile çalışmış ve birincilikle mezun olmuştur. 2014 yılında İstanbul Devlet Konservatuarından emekli olmuştur. Mimar sinan devlet konservatuarında 2000 yılında arp eğitimi vermeye başladı, halen aynı üniversite’ de öğretim görevlisidir. Piyano,Arp ve Solfej dersleri vermeye devam etmektedir.

Elif CANTÜRK ( Keman / Viyola / Piyano )

  Müzik öğrenimine 2005 yılında Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesinde başladı. Burada Viyola ve Piyano öğrenimini bitirdikten sonra 2009 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Burada Viyola ve orkestra çalışmalarına Mert Bilginer, Piyano çalışmalarına ise Liliana Moldovan ile devam etti. Öğrenimi sırasında çeşitli oda ve senfoni orkestralarında viyola grup şefliği yaptı. Bunun yanında ABRSM Royal Akademi sınavlarına Keman,Viyola ve Piyano öğrencileri çalıştırdı. Çalışmalarının devamında profesyonel kayıtlarda çalmış ve çeşitli masterclasslara katılmıştır.

Mehtap DEVRİM ( Güzel Sanatlara Hazırlık / Hobi Resim )

1975 yılında İstanbul da  doğmuştur. Güzel Sanatlar Lisesini bitirdikten sonra Üniversite eğitimini 1995 yılında başladığı Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümünü tamamlayarak 1999 yılında mezun olmuştur. 11 yıldır profesyonel olarak çeşitli özel okullarda her kademede eğitim vermiştir.  Çeşitli etkinliklerde karma sergilerine katılmıştır. Halen resim çalışmalarına devam etmektedir.

Yüksel KARAYAĞIZ ( Güzel Sanatlara Hazırlık / Hobi Resim )

  Marmara Üniversitesi Resim Anasanat dalını Birincilikle bitirdi.Mimar Sinan Üniversitesinde incelemelerde bulunmuştur.Başta MSÜ ve MÜ olmak üzere Güzel Sanatlar fakültelerine 200'ü aşkın öğrenci yetiştirmiştir,bu dönemde 40 DERECE gerçekleştirilmiştir.Katıldığı Seçme Sergiler;Gösteri dergisi,DYO,Talens,Günümüz Sanatçıları 15.sergisi,8.Tekel,Adana çimento,13.Tekel,4.Ümraniye Belediyesi,30.yıl Günümüz Sanatçıları sergisi Akbank/Aksanat.

Begüm KARACASU ( Şan / Opera )

  Adapazarı'nda doğdu.Müzik hayatına babası aynı zamanda da müzik öğretmeni olan Hakan Karacasu ile başladı.2002 yılında Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazanarak keman ve piyano eğitimine başladı.Buradaki öğrenimi boyunca Ankara Polifonik Korolar Şenliği'ne katıldı.2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Ana Sanat Dalı'nı kazandı.Buradaki egitimi süresince Otilia M.Radulescu İpek ile şan çalımalarına devam etti.Solfej ve armoni eğitimini Feride Özbaykal, piyano eğitimini Nazan Akın ile sürdürdü.İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvari prodüksiyonu olan A.Lortzing'in "Die Opernprobe" Operası'nın Korosu'nda yer aldı.Yine bir İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvari prodüksiyonu olan H.Purcell'in "Dido and Aeneas" Operası'nda I.witch rolünü oynadı.2013 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvari Otilia M.Radulescu İpek Şan Sınıfı'ndan mezun oldu.

Gizem KÖMÜRCÜ ( Bale / Dans )

  1977 yılında Silifke’de doğdu.Bale eğitimine İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başladı ve İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu.İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde iki sene bale ve opera-bale temsillerinde görev aldı.Aralık 1999’da Sultans Of The Dance grubu ilk çalışmalarına başladı ve burada iki buçuk sene dans etti,İstanbul’daki tüm temsillerde,Türkiye genelindeki tüm turnelerde,yurtdışında Almanya,Çin,İsrail’de görev aldı.Bu grupta Türk ve yabancı eğitmenlerden halk dansları,modern dans,oryantal,roman dansı,step dans,bale,caz dansı,davul,ritm dersleri aldı.Performans sanatçısı olarak ayrıca özel şirketlerin etkinlikleri,tv programları,klipler,reklamlarda dans etti.Mayıs 2003 tarihinde bale,dans öğretmenliği kariyeri başladı.Günümüze kadar anaokulları,bale okulları ve kolejlerde öğretmenliğe devam etti,anaokulları ve kolejlerde öğretmenlik kariyerine devam etmektedir. 

Gizem ÖZYURT ( Tiyatro )

     1985 yılında İstanbul'da doğdu.2005 yılında Türker İnanoğlu Sinema ve Oyunculuk Okulunda eğitim aldı ve 2010 yılında Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Derya Alabora, Ali Poyrazoğlu, Gürhan Elmalıoğlu gibi sanatçıların yönetmenliğini yaptığı tiyatro oyunlarında rol aldı. Bozuk Düzen, Sevgili Doktor, Bildirim, Temiz Ev, Söz Veriyorum ve Kadın Döverse rol aldığı tiyatro oyunlarıdır. Doğuş Eğitim Kurumları'nda Diksiyon ve Yaratıcı Drama, Sahne Dövüşleri üzerine eğitim verdi.

Ekin EVİRGEN ( Viyolonsel )

  23 Ekim 1992 tarihinde Söke'de doğdu. İlköğretim çağında gitar dersi almaya başladı. Liseyi Aydın Yüksel Yalova Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde okudu. Piyano ve viyolonsel eğitimine burada başladı. Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalını kazandıktan sonra viyolonsel eğitimine Bike Öner, Sami Öztop ve İsmail Kaya ile piyano eğitimine Jale Deniz ile devam etti. 2015 Haziran ayında mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca bir çok koro ve orkestra konserinde yer aldı.

Tunç KARDEŞLER ( Klasik Gitar )

 Eğitimine 12 yaşında Gücüm Sezer ile başladı. Daha sonra şu an Belçika’da bulunan Gent Üniversitesinde öğretim görevlisi olan Muzaffer Çorlu ile çalışmalarını devam ettirdi.

2005 yılında Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümüne girmeye hak kazandı. Eğitimine bir süre burada devam ettikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Klasik Gitar Ana Sanat Dalı Bölümünü kazandı ve İstanbul’a dönüp eğitimine burada devam etti.

Çalışmaları boyunca Marco Socias, Elena Papandreu, Carlo Dominiconi, Paco Pena gibi bir çok gitaristin ustalık sınıflarına aktif katılımda bulunup, çeşitli konserler verdi.

Arjantinli gitarist ve öğretim görevlisi Ricardo Moyano ve öğretim görevlisi Bülent Ergüden ile 5 senelik eğitimini tamamladıktan sonra konservatuvadan derece ile mezun oldu.

Halen aktif müzisyen ve eğitmen olarak birçok projede yer almaktadır.

Hamit SULTANOV ( Piyano/ Solfej )

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Müzisyen bir aileden gelmektedir. Müzik Eğitimine 2000 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Prof. Dr. Gülnara AZİZ’le başladı (piyano).  Daha sonra Bakü’de 2001 – 2003 Bülbül adına Orta İhtisas Müzik Okulu’nda piyano eğitimine devam etti. 2008 – 2012 Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini birincilikle kazandı. Lise yıllarında Prof. Dr. Gülnara AZİZ ve Yrd. Doç. Dr. Gülnara BAHŞİŞ’le özel derslere devam etti. Solfej, teori ve armoni derslerini Doç. Dr. Aynur Elhan NAYIR’dan aldı. Çeşitli konser ve festivallerden katılım belgeleri ve sertifikalar kazandı. Antalya Piyano Festivali – 2010, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin düzenlediği Piyano Festivali – 2011, Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar lisesinde Piyano Gecelerinde solo ve orkestra performansları sergiledi. 2012 – Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini kazanarak Doç. Dr.Hyun Sook TEKİN’den piyano ve Yrd. Doç. Dr. David Walters’ten teori derslerini aldı. 2014 yılında aynı bölümün kompozisyon sınavını kazanarak Mesruh SAVAŞ’la kompozisyon derslerine devam etti. Aynı zamanda özel ilgi alanının ses kayıt ve altyapı çalışmaları olduğundan dolayı çeşitli TV programlarının stüdyolarında da çalışma performansları sergiledi. 

İbrahim ACE ( Müzik Danışmanı )

     Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı üniversitenin fen bilimleri enstitüsünde yüksek lisansını bitirdi. 22 yıldır Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesinde Piyano ve solfej öğretmenliği yapmaktadır. Kurumumuzda müzik ve sanat danışmanlığı görevini sürdürmektedir.

Can GÜNEY ( Elektro, Bas ve Akustik Gitar )

     İlk enstrümanı mandolinle 7 yaşında tanıştı. Pek çok sanatçı ve müzisyen dostuyla sahne çalışmalarında bulundu. ( Ayna, Grup Vitamin, Harun Kolçak, Şevval Sam, Fatih Kısaparmak, Sibel Alaş, Grup Turkuaz, Aslı Omağ, Yonca Lodi, Ümit Sayın, Zeynep Dizdar, Zeynep Türkeş…) 1996 yılından bu yana Ayna Grubu ile çalışmaktadır. Ayna grubu dışında çalışmalarını devam ettiren Can Güney Project, virtüözite içeren parçaları coverlamaktadır.

Melike BÜYÜKBAY ( Bale / Dans )

Melike Büyükbay, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde tamamladıktan sonra, Almanya Köln Üniversitesi’nde iki sene bale ve modern dans eğitimi almıştır.

Almanya’da iki yıl süren eğitim dışında Amanda Miller ve Leonard Cruz gibi ünlü koreograflarla çalışmış ve temsillerine dansçı olarak katılmıştır. Opera sanatçısı Monika Niemann'ın hazırladığı "Cabare" müzikalinde rol almıştır. Köln Üniversitesi’nde Prof. Paul Melis, Prof. Armgard Bardeleben ve Prof. Tegerder gibi profesörlerle çalışmıştır.

Melike Büyükbay, çeşitli kurumlarda bale eğitmenliği de yapmıştır.

Halil DOĞAN ( Dans )

1992 Mersin doğumlu Halil DOĞAN, beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunudur . Aynı zamanda TRX Suspension Training eğitim sertifikasına sahiptir. 2011 yılında dansa başlamıştır. Bir sonraki yıllarda festivallerde, Adana ve İstanbuldaki dans akademilerinde, workshoplarda Salsa, bachata, cha cha cha, merengue,samba, rumba (yambu, columbia, guaguanco) Rueda de casino ve orishas  eğitimleri vermiştir. Ve şu anda da Kadıköy Güzel Sanatlarda Latin Dansları eğitimi vermektedir .

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

Piyano Kursuna Nasıl Başlanmalıdır?

Klasik müzik, en temel ve en kapsamlı müzik türü olarak insanlık tarihine girmiş ve bugün, rock müzik başta olmak üzere, pek çok müzik türünün de temellerinin atılmasını sağlamıştır. Notaların matematiksel olarak işlenmesi şeklinde açıklanabilecek klasik müzik türünün, en çok bilinen...

Bale Kursunun Yaş Sınırlaması Nedir

Bale, dünya üzerinde ki en eski ve en sistematik dans türlerinden birisidir. Doğuş yeri olarak, bütün sanat tarihinin değiştiği yer olan İtalya'yı gösterebilsek te, sistemli bir dans haline getirilmesi, özel eğitimler ile desteklenmesi yani balenin kendini buluş yeri olarak ise...

GİTAR KURSUNDA YAPILMASI GEREKENLER

İster akustik olsun, ister klasik… İster elektro olsun, ister bas… Bir müzik aleti çalmak istediğinizde, hele ki bu müzik aleti gitar gibi son derece farklı tekniklere sahip ve tür çeşitliliği yönünden zengin ise, öncelikle yapmanız gereken şey, ustalaşmak istediğiniz alanı...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 90     Fax : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.