Kadromuz

Sibel YALÇIN OCAK ( Piyano, Koro ve Ses Eğitimi )

    Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Piyano Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. TRT Çoksesli Gençlik Korosu’nda şef Gökçen KORAY ile çalışmıştır. Uluslararası çok sesli korosu “VOX EUROPE“ sınavlarını kazanarak her yıl bir ülkede düzenlenen festivallerde konserler vermiştir. T.C MEB Özel RAPSODİ Müzik Kursu Kurucu Müdürlüğünü yapmış ve mesleğin farklı sektörlerinde Piyano öğretmenliği ile koropetitörlük görevlerini üstlenmiştir. 2010 yılında KADIKÖY GÜZEL SANATLAR’ı kurarak çalışmalarına devam etmektedir.

Tuncer OCAK ( Klasik / Elektro / Bas Gitar )

        Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Gitar Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. Cem Karaca, Oğuz Abadan, Ertuğrul Çayıroğlu, Okay Temiz Orkestraları’nda, TRT 2 İstanbul Televizyonu Pazar Konserlerinde Topkapı Orkestrasında ve yurt dışında çeşitli orkestralarda aktif gitaristlik görevi üstlenmiştir. İstek Vakfı  Özel Belde Güzel Sanatlar Lisesi Klasik Gitar ve Oda Orkestrası Dersleri öğretmenliği, Adı Güzel Özel Güzel Sanatlar Lisesi Armoni, Orkestra, Bilişim ve Müzik  Teknolojileri Dersleri Öğretmenliği ve Oda Orkestrası Şefliği görevlerini üstlenmiştir. Türk Pop Müziği dalında çeşitli sanatçıların albümlerine aranjör ve yönetmenlik görevlerinin yanı sıra 2010 yılında KADIKÖY GÜZEL SANATLAR’ı kurarak çalışmalarına devam etmektedir.

Serdar ERTÜRK ( Saksafon / Flüt )

      İstanbul Belediye Konservatuarı Flüt Ana Sanat Dalı mezunudur. Saksafon çalışmalarına Ferruh Ertürk ile başlamıştır. 1980 yılında “Kurtalan Ekspres” orkestrasına dahil olarak Grupta flüt, Tenor ve Soprano saksafon çalmıştır. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli konser ve televizyon programlarına katılmış, 1989 yılında gittiği New York’da dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen müzisyenlerden kurulu bir Big Band olan “New World Orchestra” ’da Tenor Saksafon çalarak görev almıştır.

Serhat Gündoğdu ( Keman )

        Müzik öğrenimine 2004 yılında Gözde ÖRS ile başladı. Daha sonra Edirne Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini kazandı.Burada keman çalışmalarına Çiğdem ULUÇ ile devam etti.Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü (1. Olarak) kazandı.Keman çalışmalarını Dr. Zeynep Karaçal ile piyano çalışmalarını Ayşe DİRİKER SİPAHİ ile devam etti. Öğrenimi sırasında kurduğu Adrian Quartet ile Rotary Kulübü Oda Müziği yarışmasında jüri özel ödülü aldı.Fazıl Say’ın düzenlediği Bosch Genç Klasikçiler Festivalinde konser verdi.Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü Reşat Kaynar konser salonunda orkestra keman solistliği yaptı.Prof. Dr. Angel STANKOV’un ve James BUSWELL’in master class çalışmalarına katıldı.Halen İstanbul Film Müzikleri Orkestrasında Keman çalmaktadır.

Fuat ÖZSAVAŞ ( Tiyatro )

Tiyatro hayatına 2011 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezinde başladı. Akabinde Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı. Eğitim hayatı devam ederken okul haricinde Michael Chekhov, J.Lecoq ve Sanford Meisner gibi oyunculuk metodlarıyla tanıştı ve tiyatro oyunculuğunun yanı sıra kamera önü oyunculuk eğitimleri de alarak 2017 yılında mezun oldu. 2019 yazında Atina'ya giderek Yunanlı yönetmen Theodor Terzopoulos'dan fiziksel tiyatro eğitimleri aldı. İstanbul'da çeşitli özel tiyatrolarda çalıştı ve bir çok özel kurumda eğitimler vermeye devam etmektedir.


RECEP ÖZÇAKIR ( Bağlama/ Gitar/ Keman )

  1962 de Söke de doğdu, ilk, orta ve lise eğitimini Söke’de tamamladı. Öğrenciliği sırasında okul orkestralarında ve folklor derneklerinde gitar ve bağlama çaldı. Mehmet Gürgün ile Klasik gitara başladı. 1986 da Marmara Ün. Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümünü bitirdi. 1988 de Yüksek Lisansını tamamladı. Gitar eğitimi ile ilgili tez yazdı. Bir süre öğretmenlik yaptı. Öğrenciliği esnasından yakın zamana kadar çeşitli yerlerde konserler verdi, pop orkestralarında çalıştı, film müzikleri yaptı, amatör ve profesyonel birçok etkinliklerde görev aldı.  Çalışmalarına devam etmekle beraber çeşitli dallarda da ders vermektedir. 

Tuğçe KALKAVAN IHLAMUR ( Güzel Sanatlara Hazırlık / Hobi Resim )

  1986 yılında İstanbul'da doğdu. Küçük yaşlardan beri resime olan ilgisini güzel sanatlar okuyarak devam ettirmek istedi. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünü kazandı. Üniversitede yan branş olarak seramik seçip bu alanda da eğitim gördü. Mezun olduktan sonra, çeşitli resim ve seramik atölyelerinde eğitmen ve dekorasyon şirketlerinde de duvar ressamı olarak çalışmıştır. Ayrıca çeşitli özel okulların her kademesinde de görsel sanatlar öğretmeni olarak eğitim vermiştir. Çeşitli etkinliklerde karma sergilere katılmıştır. Halen resim çalışmalarına devam etmektedir.


Gizem KÖMÜRCÜ ( Bale / Dans )

  1977 yılında Silifke’de doğdu.Bale eğitimine İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başladı ve İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu.İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde iki sene bale ve opera-bale temsillerinde görev aldı.Aralık 1999’da Sultans Of The Dance grubu ilk çalışmalarına başladı ve burada iki buçuk sene dans etti,İstanbul’daki tüm temsillerde,Türkiye genelindeki tüm turnelerde,yurtdışında Almanya,Çin,İsrail’de görev aldı.Bu grupta Türk ve yabancı eğitmenlerden halk dansları,modern dans,oryantal,roman dansı,step dans,bale,caz dansı,davul,ritm dersleri aldı.Performans sanatçısı olarak ayrıca özel şirketlerin etkinlikleri,tv programları,klipler,reklamlarda dans etti.Mayıs 2003 tarihinde bale,dans öğretmenliği kariyeri başladı.Günümüze kadar anaokulları,bale okulları ve kolejlerde öğretmenliğe devam etti,anaokulları ve kolejlerde öğretmenlik kariyerine devam etmektedir. 

Melike BİÇER ( Bale / Modern Danslar )

       1994 yılında İzmit’te doğdu. Lise yıllarında sanatın birçok alanına ilgi duyuyordu ve klasik bale eğitimi almaya o zamanlar başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Pantomim Sanat Dalı’nda 2015-2017 yılları arasında eğitimini tamamladı. Dans alanında profesyonel olarak eğitim almaya karar verdi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Modern Dans Sanat Dalı’dan 2021 yılında mezun oldu. Halen sahne sanatları ve dans alanında performanslar sergilemeye, eğitim vermeye devam etmektedir. İnsan vücudunun yapabileceklerine yönelik ilgisinden dolayı İstanbul Üniversitesi (AUZEF) Egzersiz ve Spor Bilimleri’nde eğitimine devam etmektedir.

Defne DURUKAN ( Resim / Güzel Sanatlara Hazırlık )

       02.05.1997 tarihinde İstanbul Kadıköy’de doğdum. 2016 yılında Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümüne başladım ve 2020 yılında mezun oldum. 2020 yılında başladığım Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalı Yüksek Lisans Programına devem etmekteyim. Bu süreçte çeşitli sergilere katılım sağladım. Resim alanında özel dersler verdim.      

Gökhan KIRAN ( Keman / Piyano )

 1996 yılında İstanbul'da doğdu. Müzikle ilkokulda mandolin ile tanıştı. 9 yaşında kemana başladı ve çeşitli çocuk korolarında yer aldı. 2010-2014 yılları arasında Avni Akyol güzel sanatlar lisesinde okudu ve kemanla birlikte piyano eğitimi aldı. 2015-2019 yılları arasında Balıkesir üniversitesi müzik öğretmenliği okuyup mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca ve halen aktif olarak keman, piyano ve solfej dersleri vermektedir.

Murat TENDAR ( Klasik Gitar )

13.7.1979 da İstanbul’da doğdu. İlkokulda mandolin Hazırlık sınıfındayken org dersleri ile başlayan müzik yolculuğu  Klasik gitarla devam ederek olgunluk kazandı. Akademik kariyerini  Kadıköy Güzel Sanatlar ve ABRSM gibi kurumlarla tamamladı. Eşlik ettiği sayısız sanatçılar içinde ( Nil Burak, Gökhan Türkmen, Hakan Peker, Harun Kolçak ) gibi isimlerde  bulunmaktadır.

 Ayrıca kendisi ve öğrencileri ile bir çok klasik gitar konserleri verdi Yaklaşık 15 yıldır klasik gitar öğretmenliği yapmakta olan Murat TENDAR Öğretmenlik, Sahne çalışmaları, Stüdyo kayıtları Beste,Aranjörlük yaparak müzik yolculuğuna devam etmektedir.

Doğa OCAK ( Piyano / Korrepetitör )


Piyano eğitimine 7 yaşında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ‘nda başladı.İleri devre yarı zamanlı eğitimini tamamladıktan sonra konservatuvarın Piyano Ana Sanat Dalı lisans devresi sınavlarını kazanarak eğitimini tamamladı. ABRSM Piyano 8. Grade mezunudur. Klasik Müzik dalında Solo ve Orkestra konserlerinin yanı sıra Jazz Piyano icra, beste ve düzenleme alanında yurt içi- yurt dışı müzisyenlerle çalışmalar yapmaktadır. Kurumumuzda piyano öğretmenliği ve ABRSM sınavlarında korrepetitörlük görevini sürdürmektedir.


Hamit SULTANOV ( Piyano/ Solfej )

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Müzisyen bir aileden gelmektedir. Müzik Eğitimine 2000 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Prof. Dr. Gülnara AZİZ’le başladı (piyano).  Daha sonra Bakü’de 2001 – 2003 Bülbül adına Orta İhtisas Müzik Okulu’nda piyano eğitimine devam etti. 2008 – 2012 Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini birincilikle kazandı. Lise yıllarında Prof. Dr. Gülnara AZİZ ve Yrd. Doç. Dr. Gülnara BAHŞİŞ’le özel derslere devam etti. Solfej, teori ve armoni derslerini Doç. Dr. Aynur Elhan NAYIR’dan aldı. Çeşitli konser ve festivallerden katılım belgeleri ve sertifikalar kazandı. Antalya Piyano Festivali – 2010, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin düzenlediği Piyano Festivali – 2011, Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar lisesinde Piyano Gecelerinde solo ve orkestra performansları sergiledi. 2012 – Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini kazanarak Doç. Dr.Hyun Sook TEKİN’den piyano ve Yrd. Doç. Dr. David Walters’ten teori derslerini aldı. 2014 yılında aynı bölümün kompozisyon sınavını kazanarak Mesruh SAVAŞ’la kompozisyon derslerine devam etti. Aynı zamanda özel ilgi alanının ses kayıt ve altyapı çalışmaları olduğundan dolayı çeşitli TV programlarının stüdyolarında da çalışma performansları sergiledi. 

İbrahim ACER ( Müzik Danışmanı )

     Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı üniversitenin fen bilimleri enstitüsünde yüksek lisansını bitirdi. 22 yıldır Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesinde Piyano ve solfej öğretmenliği yapmaktadır. Kurumumuzda müzik ve sanat danışmanlığı görevini sürdürmektedir.

Can GÜNEY ( Elektro, Bas ve Akustik Gitar )

     İlk enstrümanı mandolinle 7 yaşında tanıştı. Pek çok sanatçı ve müzisyen dostuyla sahne çalışmalarında bulundu. ( Ayna, Grup Vitamin, Harun Kolçak, Şevval Sam, Fatih Kısaparmak, Sibel Alaş, Grup Turkuaz, Aslı Omağ, Yonca Lodi, Ümit Sayın, Zeynep Dizdar, Zeynep Türkeş…) 1996 yılından bu yana Ayna Grubu ile çalışmaktadır. Ayna grubu dışında çalışmalarını devam ettiren Can Güney Project, virtüözite içeren parçaları coverlamaktadır.

Sirel TUNAY ( Şan / piyano )

1996 yılında İzmir'de doğdu. 2006 yılında özel piyano dersleri alarak müzik eğitimine başladı. 2007-2009 yılları arasında İzmir AKM'de sergilenen Alaaddin Müzikali'nde (Türkiye'nin ilk çocuk müzikali) ve Peter Pan Müzikali'nde yer aldı. 2010 yılında İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi'nin müzik bölümünü kazandı. 2014 yılında  Haliç Üniversitesi Konservatuvarı'nın Opera ve Konser Şarkıcılığı bölümünü kazandı ve Boğaziçi Caz Gençlik Korosu'na katıldı. 2015 yılında Piyanist Toygar Tezcan'ın Atölyesi'nde yardımcı eğitmen olarak çalışmaya başladı. 2017 yılında London College of Music'in grade 6 caz piyano sertifikasını aldı ve Ladies and Gentlemen adlı koroya katıldı. Çeşitli kurumlarda  piyano,şan ve solfej dersleri verdi.  Halen Bahçeşehir Üniversitesi Caz Akademisi'nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.Kurumumuzda Şan ve piyano öğretmenliği görevini sürdürmektedir.


Mehmet Yılmaz ( Şan / Piyano )

Haliç Üniversitesi Opera ve Konser şarkıcılığı ana sanat dalı mezunu. Hala hazırda çeşitli kurumlarda usta öğreticilik yapmakta. Öğretmenliğin dışında çeşitli projelerde aktif olarak görev yapmaktadır 

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

DİKKAT ! ABRSM Ekim/Kasım 2020 uygulamalı sınavları İPTAL EDİLMİŞTİR.

9 Ekim 2020 tarihinde ABRSM Türkiye temsilcisi tarafından tarafımıza gönderilen Mail ; Bildiğiniz gibi 2020 senesindeki ABRSM Nisan/Mayıs sınavları, COVID-19 Pandemisi nedeniyle yapılamamıştır. Öğrencilerimizin emeklerinin boşa gitmemesi için hem ABRSM hem de tarafımızca, sınavın 2020 Ekim ayı sonu Kasım ayı boyunca...

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİ5  KİŞİLİK GURUP DERSİ FİYATLARI                      ( KDV DAHİL ) ...

GÜZEL SANATLAR LİSELERİNİN SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU !..

GÜZEL SANATLAR LİSELERİ YETENEK SINAVLARI 1. SINAV BAŞVURU TARİHİ: 15-29 HZİRAN 2020 2. SINAV TARİHİ : 01-10 TEMMUZ 2020 3. BAŞVYRULAR BİREYSEL OLARAKE-OKUL SİSTEMİ ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR. İNTERNETTEN BAŞVURU YAPAMAYAN VELİLER EK-1 FORMU DOLDURUP İMZALAYARAK OKUL MÜDÜRLÜKLERİNE BAŞVURABİLECEKLERDİR. 4. ADAYLAR...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.