RESİM KURSLARI

HOBİ RESİM KURSU

                                        RESİM DERSLERİ ( GENÇ VE YETİŞKİN )

Resim Kursu , Amaç ve Hedef

Bu bölümde genç-yetişkin, hayatına yön vermiş bireylerin yaşamlarına sanatı dahil etmeleri için, sanatla iç içe ve bireyselliklerini ortaya koyabilecekleri bir ortam sunarak, yönelmek istedikleri alanlarda temel teknikler öğretilmekte ve uygulama çalışmaları yapılmaktadır. Aynı zamanda ilgilendikleri resim sanatının neresinde durduklarını fark etmelerini sağlayacak akademik bilgilerle destekli bir eğitim sunulmaktadır. Hiç resim çizemediğini iddia eden bireylerin adım adım uygulanan eğitimle kendilerine şaşıracakları sonuçlar ortaya çıkmaktadır.
 

Süreç ve İçerik

 

 

*  Desen 

   Konunun çeşitli çizici resim malzemeleri ile satıh üzerine resmedilmesidir.Desen resmin temeli ve resmin başlangıcıdır.Yapılışında kurşun kalem,füzen tarama uçları gibi çeşitli malzemeler kullanılır.Desen işlenirken ışık gölge ve açık koyu ilişkisine dikkat edilir.Kadraj ve kompozisyon desenin vazgeçilmez unsurlarındandır.

*  Karakalem

    Çizgi çalışmları,elin rahatlaması için egzersiz çizgi,elips çalışmaları,temel geometrik formlar (Kübik,Silindirik,Küresel) ve bunların açık koyu ifadeleleri,renk skalası çalışmaları,sonra somut nesneler ve figür çalışmaları nihayetinde hayali figürlü kompozisyon çalışmaları yapılmaktadır.Kara kalem çalışmalarında HB,2B,4B Kurşun kalemler kullanılmaktadır.

*  Kompozüsyon bilgisi

    Kağıt üzerine çizilecek figür yada nesnelerin doğru yerlere,doğru büyüklüktekonulması.Doğru kağıt kullanımı,yönlerinin doğru ve estetik olması.Kağıtın konuya göre nasıl yatay ve dikey tutlacağı bilgilerinin aktarılması ders konusuna girer.

*  Renk bilgisi

   Ana renkler (Sarı,Kırmızı,Mavi) ,Ara renkler (Yeşil,Mor,Turuncu) Karışım renkler (İkiden fazla rengin karışımından elde edilen renkler,Nötr renkler (Siyah, Beyaz).Bu renkler ile temel bilgilerin öğretilmesi ve renk uygulamaları.Bir kanç rengi karıştırarak renk bulmaya çalışmak.Natürmort (Ölü Doğa) Çalışmaları gerçekleştirerek,Figürlü kompozisyonlar,Porte,Röprodiksyon (Kopye) çalışmaları yapılmaktadır.

*  Ölçü alma yöntemleri

   Sağ elimize aldığımız bir kalem aracılığıyla çizeceğimiz nesnelerin eni boyu arasındaki ilişkiyi anlamak ve bunu kağıda aktarmak.

*  Füzen

   Bir tür kömür kalemkendine has bir estetik etki yaratan bir araçtır.Yağlı füzen de vardır.Bu kalemle Natürmort ve Fügüratif kompozisyonlar ve portre çalışmaları yapılmaktadır.

* Pastel boya

   Peysaj (Doğa Resmi) ve Natürmort (Ölü Doğa) için uygun malzemelerdir.Renk çeşitliliği ve uygulama bakımından öğrencilerimizin keyif aldığı bir çalışmadır.

*  Yağlı boya

    Tuval üzerine uygulanılan bir tekniktir.Üst üste sürülebilir özelliği (Kapatıcılık) vardır.Nötürmort,Peysaj, Figüratif kompozisyonlar gerçekleştirilebilir.Boyaları inceltmek için haş haş yağı kullanılır.

*  Akrilik

    Sulu boya gibidir suyla inceltilir.Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.Tuvale de uygulanabilir.

*  Serbest malzeme çalışmaları

    Amaç farklı malzemelerle estetik bir bütün oluşturmaktır.Her türlü malzeme kullanılabilir .Örnek ;Kağıt parçalrını keserek yapılan iş (Kolaj).

* İŞLEYİŞ

192 Saat kurs süresini bitiren öğrencilerimiz Meb sertifika sınavına girme hakkı kazanmış olur. Sınavda başarılı olan öğrencilerimiz bu sertifika ile çeşitli kurumlarda usta öğretici olarak çalışabilmektedir.

Her sene haziran ayının son haftasında Resim Sergisi yapılmaktadır.


GÖRSELLERİMİZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

DERS SAAT SEÇENEKLERİMİZ

Hafta içi ve hafta sonu seçeneklerimiz vardır Bizimle iletişim kurarak kontenjanı açık olan sınıfları öğrenebilirsiniz.

KURS ÜCRETLERİMİZ

Derslerimiz aynı günde haftada 2 saat olarak yapılmaktadır.

Aylık KDV dahil 1.950 TL


SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

RİTMİK JİMNASTİK KURSLARI

Sadece kadınların yer aldığı Olimpik bir Jimnastik branşıdır.Sporcuların müzik eşliğinde, aletli ya da aletsiz olarak gerçekleştirdiği bu spor dalı,hareketleri estetik ve uyum içinde gerçekleştirerek vücutta belli bir proporsiyon (vücut orantısı) sağlar.Bale ve Jimnastiğin harman bulmuş halidir. Bu nedenle vücuda estetik...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.