HOBİ RESİM KURSU

HOBİ RESİM KURSU

                                        RESİM DERSLERİ ( GENÇ VE YETİŞKİN )

Resim Kursu , Amaç ve Hedef

Bu bölümde genç-yetişkin, hayatına yön vermiş bireylerin yaşamlarına sanatı dahil etmeleri için, sanatla iç içe ve bireyselliklerini ortaya koyabilecekleri bir ortam sunarak, yönelmek istedikleri alanlarda temel teknikler öğretilmekte ve uygulama çalışmaları yapılmaktadır. Aynı zamanda ilgilendikleri resim sanatının neresinde durduklarını fark etmelerini sağlayacak akademik bilgilerle destekli bir eğitim sunulmaktadır. Hiç resim çizemediğini iddia eden bireylerin adım adım uygulanan eğitimle kendilerine şaşıracakları sonuçlar ortaya çıkmaktadır.
 

Süreç ve İçerik

 

 

*  Desen 

   Konunun çeşitli çizici resim malzemeleri ile satıh üzerine resmedilmesidir.Desen resmin temeli ve resmin başlangıcıdır.Yapılışında kurşun kalem,füzen tarama uçları gibi çeşitli malzemeler kullanılır.Desen işlenirken ışık gölge ve açık koyu ilişkisine dikkat edilir.Kadraj ve kompozisyon desenin vazgeçilmez unsurlarındandır.

*  Karakalem

    Çizgi çalışmları,elin rahatlaması için egzersiz çizgi,elips çalışmaları,temel geometrik formlar (Kübik,Silindirik,Küresel) ve bunların açık koyu ifadeleleri,renk skalası çalışmaları,sonra somut nesneler ve figür çalışmaları nihayetinde hayali figürlü kompozisyon çalışmaları yapılmaktadır.Kara kalem çalışmalarında HB,2B,4B Kurşun kalemler kullanılmaktadır.

*  Kompozüsyon bilgisi

    Kağıt üzerine çizilecek figür yada nesnelerin doğru yerlere,doğru büyüklüktekonulması.Doğru kağıt kullanımı,yönlerinin doğru ve estetik olması.Kağıtın konuya göre nasıl yatay ve dikey tutlacağı bilgilerinin aktarılması ders konusuna girer.

*  Renk bilgisi

   Ana renkler (Sarı,Kırmızı,Mavi) ,Ara renkler (Yeşil,Mor,Turuncu) Karışım renkler (İkiden fazla rengin karışımından elde edilen renkler,Nötr renkler (Siyah, Beyaz).Bu renkler ile temel bilgilerin öğretilmesi ve renk uygulamaları.Bir kanç rengi karıştırarak renk bulmaya çalışmak.Natürmort (Ölü Doğa) Çalışmaları gerçekleştirerek,Figürlü kompozisyonlar,Porte,Röprodiksyon (Kopye) çalışmaları yapılmaktadır.

*  Ölçü alma yöntemleri

   Sağ elimize aldığımız bir kalem aracılığıyla çizeceğimiz nesnelerin eni boyu arasındaki ilişkiyi anlamak ve bunu kağıda aktarmak.

*  Füzen

   Bir tür kömür kalemkendine has bir estetik etki yaratan bir araçtır.Yağlı füzen de vardır.Bu kalemle Natürmort ve Fügüratif kompozisyonlar ve portre çalışmaları yapılmaktadır.

* Pastel boya

   Peysaj (Doğa Resmi) ve Natürmort (Ölü Doğa) için uygun malzemelerdir.Renk çeşitliliği ve uygulama bakımından öğrencilerimizin keyif aldığı bir çalışmadır.

*  Yağlı boya

    Tuval üzerine uygulanılan bir tekniktir.Üst üste sürülebilir özelliği (Kapatıcılık) vardır.Nötürmort,Peysaj, Figüratif kompozisyonlar gerçekleştirilebilir.Boyaları inceltmek için haş haş yağı kullanılır.

*  Akrilik

    Sulu boya gibidir suyla inceltilir.Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.Tuvale de uygulanabilir.

*  Serbest malzeme çalışmaları

    Amaç farklı malzemelerle estetik bir bütün oluşturmaktır.Her türlü malzeme kullanılabilir .Örnek ;Kağıt parçalrını keserek yapılan iş (Kolaj).

GÖRSELLERİMİZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

DERS SAAT SEÇENEKLERİMİZ

Çarşamba 19.00 / Cuma 15.00-17.00-19.00 / Cumartesi veya Pazar günleri 09.30 / 14.00 

Saatlerinden istediğiniz  birini seçip derslere başlayabilirsiniz.

KURS ÜCRETLERİMİZ

Derslerimiz aynı günde haftada 2 saat olarak yapılmaktadır.

Hafta içi  aylık KDV dahil 180 TL

Hafta sonu  aylık KDV dahil 200 TL

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

Piyano Kursuna Nasıl Başlanmalıdır?

Klasik müzik, en temel ve en kapsamlı müzik türü olarak insanlık tarihine girmiş ve bugün, rock müzik başta olmak üzere, pek çok müzik türünün de temellerinin atılmasını sağlamıştır. Notaların matematiksel olarak işlenmesi şeklinde açıklanabilecek klasik müzik türünün, en çok bilinen...

Bale Kursunun Yaş Sınırlaması Nedir

Bale, dünya üzerinde ki en eski ve en sistematik dans türlerinden birisidir. Doğuş yeri olarak, bütün sanat tarihinin değiştiği yer olan İtalya'yı gösterebilsek te, sistemli bir dans haline getirilmesi, özel eğitimler ile desteklenmesi yani balenin kendini buluş yeri olarak ise...

GİTAR KURSUNDA YAPILMASI GEREKENLER

İster akustik olsun, ister klasik… İster elektro olsun, ister bas… Bir müzik aleti çalmak istediğinizde, hele ki bu müzik aleti gitar gibi son derece farklı tekniklere sahip ve tür çeşitliliği yönünden zengin ise, öncelikle yapmanız gereken şey, ustalaşmak istediğiniz alanı...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 90     Fax : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.