ÇOCUK DRAMA KURSLARI

ÇOCUK DRAMA KURSLARI

ÇOCUK TİYATRO ATÖLYESİ

 

 

         

        Öğrenmeye ve soru sormaya eğilimleri olan bu yaş grubundaki çocuklarda dostluk ve güven duygusunu pekiştirip, keşfetme arzularını destekleyerek bu öğrenme dönemini, eğlenceli bir süreç haline getirerek Temel Oyunculuk, Yaratıcı Drama, Doğaçlama gibi aşağıda da belirttiğimiz eğitimler verilmektedir.

 

 

 

TİYATRO VE TEMEL OYUNCULUK DERSLERİNİN KONULARI

 

*  Doğaçlama

 Oyunculukta temel bir yöntemdir,Bu yöntem çok eski çağlara dayanır.Oyuncu daha önceden yazılmamış ve planlanmamış bir şekilde,  o anki duruma göre zekasını  ve yaratıcılığını kullanarak  konuya bağlı ama metne bağlı kalmadan oyununu oynar.İyi bir doğaçlama yapabilmek için zamana ,tecrübeye ihtiyaç vardır ve Ustalık gerektirir.

*  Mimik

 Mimik , Oyuncunun o anki oynamış olduğu rolündeki duyguları aktarabilmek için kullandığı yüz,göz,kaş ağız hareketleridir.Oyundaki  duyguları seyirciye geçirebilmesi için oyuncunun bu yüz ifadelerini iyi kullanması gerekmektedir.Abartılı mimik hareketleri seyirciye inandırıcı gelmeyebilir.

*  Diksiyon

 Diksiyon tiyatro için çok önemlidir çünkü kullanmış olduğu cümlelerdeki anlam ve ifadeleri bu yolla ortaya çıkarır.Kimi kelimelerde vurgu kimi kelimelerde düşük ses tonları kullanır.Diksiyon için sesi etkili kullanma sanatı da diyebiliriz.

*  Beden Dili

 Rolümüzü ne kadar iyi oynarsak oynayalım eğer bedenimizi (Omuz,Ayak,Kol,Baş vb..) oyuna dahil edemezsek  rolümüz eksik kalır.Beden dili oynadığımız rolün inandırıcılığında çok önemlidir.Kısaca oynadığımız karakterin aynasıdır diyebiriz.

*  Sahne Bilgisi

 Tiyatro oyuncusunun olmak istediği son nokta tiyatro sahnesidir.Bir oyuncunun sahnedeki duruşu,estetiği,sahneyi iyi kullanması tiyatro performansını arttır.Sahne bilgilerinin içine dekor,ışık,müzik,sahne efekleri,makyaj,kıyafet ,kısaca her şey girer.

*  Dramaturji

 Dramaturji  için kısaca ; Belli konularda yazılan eserlerin sahneye uyarlama biçimi diyebiliriz.Eserler yada kompozisyonlar dikkatli bir biçimde incelenir ve sahneye uyarlanır.Çok eskiye dayanan  ve tarihlere göre çok çeşitli anlamlar yüklenmiş bir kelimedir.

   * İŞLEYİŞ

96 Saat kurs süresini bitiren öğrencilerimiz Meb sertifika sınavına girme hakkı kazanmış olur. Sınavda başarılı olan öğrencilerimiz bu sertifika ile çeşitli kurumlarda usta öğretici olarak çalışabilmektedir.
Her sene haziran ayının son haftasında bir oyun sergilenmektedir.

GÖRSELLERİMİZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Kurslarımız haftada 2 saat olarak yapılmakta aylık ücreti KDV dahil 1.950  TL dir.

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

RİTMİK JİMNASTİK KURSLARI

Sadece kadınların yer aldığı Olimpik bir Jimnastik branşıdır.Sporcuların müzik eşliğinde, aletli ya da aletsiz olarak gerçekleştirdiği bu spor dalı,hareketleri estetik ve uyum içinde gerçekleştirerek vücutta belli bir proporsiyon (vücut orantısı) sağlar.Bale ve Jimnastiğin harman bulmuş halidir. Bu nedenle vücuda estetik...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.