Haberler
Yağlıboya Resim Kurslarında Yapılması Gerekenler Nelerdir

Resim kursu, sanatın her dalında olduğu gibi çocukların resim yeteneklerini geliştirerek, duygularını ve tüm becerilerini boyalarla ifade edebilmesini sağlayan faydalı etkinliklerin başında gelen bir kurstur. Resim kursu boyunca çocuklar, tüm objeleri, tüm ifadeleri, tüm duyguları ve yaratıcılıklarını da tablolara aktararak, yeni yeni dünyalar yaratmayı öğrenir, böylece hem becerisini doğru yönde değerlendirmiş olur, hem de yaratıcılıklarının gelişmesine katkı sağlamış olurlar.

 

Çocukların yağlıboya resim yapabilmeleri için ise gerekli olan, daha öncesinde bir temel resim eğitimi almasıdır. Bu doğrultuda boyaları, fırçaları ve diğer tüm malzemeleri doğru yerde, doğru yeterlilikle kullanabilmeleri sağlanmış, ortaya da gerçekten doğru şekilde biçimlendirilmiş formlar yaratmaları sağlanmış olur.

 

Çocukların küçük yaşta yeteneklerinin keşfedilip, doğru kurslara yönlendirilmeleri ile büyük sanatçıların yetiştirilmesinin mümkün olduğu gibi, aynı zamanda yeterince yaratıcılığa ve doğaçlama yeteneğine sahip olan yağlıboya kursundaki çocukların da aynı zamanda drama eğitimine de yönlendirilmeleri şiddetle tavsiye edilmektedir. Resim yaparken gayet sabit kalmak zorunda kalan çocukların bedenleri ve zihinleri, drama kursunda hem enerjilerini atmalarını sağlayacak, hem de en az resim kadar yaratıcılıklarını geliştirmelerinde ve sosyalleşmelerinde büyük bir rol oynayacaktır. 

 

Resim Kursu

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

GÜZEL SANATLAR SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU !..

GÜZEL SANATLAR YETENEK SINAVLARI Yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara başvuru kılavuzuna göre, yetenek sınavı başvuruları 27 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sınav giriş belgeleri 9 Temmuz'da ilan edilecek. 2023 Yetenek Sınavı 10-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Aynı tarihte sonuçlar açıklanacak....

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.