Haberler
Tiyatro Kursu Seansları

Tiyatro, bir sahnede, seyircilerin karşısında, farklı duygu ve düşünceleri içeren farklı konularda yazılmış metinlerin sözlü olarak sergilenmesi sanatıdır. Tiyatronun diğer türlerden farkı ise burada kendini göstermektedir. Diğer türler okunmak ve dinlenmek için yazılmışken, tiyatro yazılan metinlerin sözlü olarak sergilenmesidir.

                Tiyatro metinlerine oyun, yazan kişiye oyun yazarı, oynayan kişiye ise oyuncu denir. Tiyatro kursunun amacı, yetenekli ve kendini bu alanda gösterebilecek, özgün ifadelerle seyircinin karşısına çıkabilecek, kendisine güvenen özgür ruhlu ve hayal dünyası geniş oyuncular yetiştirmektir.

                Oyunculuk kursu, belirli aylık periyotlarda seanslar halinde işlenir. Kursiyerler ilk olarak tiyatronun tanımı, doğuşu ve gelişimi hakkında bilgilendirilir. Daha sonrasında diksiyon eğitimleri ve temrinler (tekrarlayarak alıştırma) ile güzel konuşabilme, kelimeleri güzel kullanabilme becerisi öğretilir. Bu nokta çok önemlidir. Zira seyirci karşısına çıkacak olan oyuncunun kekelememesi, cümleleri güzel kurması çok önemlidir. Tiyatro türlerinin bilinmesi, terimlerinin ne anlama geldiği, sahneleme sırasındaki jest ve mimiklerin önemi kurs boyunca detaylı olarak incelenir.

                Bu konularda yetkinleşmiş öğrenciler sonrasında geleneksel tiyatrolar hakkında bilgi sahibi olurlar. Tarihçelerini, gelişimlerini, işlevlerini, sergilenişlerini öğrendikten sonra sahneye çıkma derecesine gelen öğrenciler yılsonunda tek sahnelik bir oyunla eğitimlerini tamamlarlar.

 

Tiyatro Kursu

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

GÜZEL SANATLAR SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU !..

GÜZEL SANATLAR YETENEK SINAVLARI Yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara başvuru kılavuzuna göre, yetenek sınavı başvuruları 27 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sınav giriş belgeleri 9 Temmuz'da ilan edilecek. 2023 Yetenek Sınavı 10-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Aynı tarihte sonuçlar açıklanacak....

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.