Haberler
Su Balesi Kursu Nedir

Su balesi, senkronize yüzme olarak da adlandırılan su içerisinde müzik eşliğinde dans ve jimnastik yapılmasıdır. Su balesinde önemli olan tam anlamıyla senkronize olmaktır. En az iki kişiyle olmak üzere takım halinde yapılabilir. Takım halinde olduğu zaman grup içinde bir lider bulunur. Fakat gösteri esnasında önemli olan, seyircinin bu lideri fark etmemesidir. Gerek suyun altında gerekse su yüzeyinde her hareketleriyle birbirleriyle uyumlu olması gereken balecilerin, gösterinin başından sonuna kadar her hareketine ayrı bir puan verilir.

Suya atlayışlarından başlayarak, su içindeki uyumları, su altındaki hareketleri ve senkronizeleri bu alanda çok önemlidir. Hem müziğin dans ritmine ayak uydurmak hem de suyun içinde hareket ederken bunları yapmak önemli hususlardandır.Su balesinde yüzme bilmek diğer faktörler kadar önemlidir. Bu yüzden su balesi kursunda ilk olarak yüzme bilmeyenlere aynı zamanda yüzme dersi de verilir.

Çünkü gösterinin tamamı boyunca su içinde olunması hareketlerin senkronizasyonuna yön vermektedir. Kişilerde gerek takım çalışması gerek bireysel çalışma olsun, liderlik duygusu ve takım ruhu olmazsa olmazlardandır. Takıma ayak uydurarak hareket etmek, işin ciddiyetini göz önüne serer.

 

Su Balesi

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

GÜZEL SANATLAR SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU !..

GÜZEL SANATLAR YETENEK SINAVLARI Yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara başvuru kılavuzuna göre, yetenek sınavı başvuruları 27 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sınav giriş belgeleri 9 Temmuz'da ilan edilecek. 2023 Yetenek Sınavı 10-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Aynı tarihte sonuçlar açıklanacak....

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.