Haberler
Su Balesi Kursu Nedir

Su balesi, senkronize yüzme olarak da adlandırılan su içerisinde müzik eşliğinde dans ve jimnastik yapılmasıdır. Su balesinde önemli olan tam anlamıyla senkronize olmaktır. En az iki kişiyle olmak üzere takım halinde yapılabilir. Takım halinde olduğu zaman grup içinde bir lider bulunur. Fakat gösteri esnasında önemli olan, seyircinin bu lideri fark etmemesidir. Gerek suyun altında gerekse su yüzeyinde her hareketleriyle birbirleriyle uyumlu olması gereken balecilerin, gösterinin başından sonuna kadar her hareketine ayrı bir puan verilir.

Suya atlayışlarından başlayarak, su içindeki uyumları, su altındaki hareketleri ve senkronizeleri bu alanda çok önemlidir. Hem müziğin dans ritmine ayak uydurmak hem de suyun içinde hareket ederken bunları yapmak önemli hususlardandır.Su balesinde yüzme bilmek diğer faktörler kadar önemlidir. Bu yüzden su balesi kursunda ilk olarak yüzme bilmeyenlere aynı zamanda yüzme dersi de verilir.

Çünkü gösterinin tamamı boyunca su içinde olunması hareketlerin senkronizasyonuna yön vermektedir. Kişilerde gerek takım çalışması gerek bireysel çalışma olsun, liderlik duygusu ve takım ruhu olmazsa olmazlardandır. Takıma ayak uydurarak hareket etmek, işin ciddiyetini göz önüne serer.

 

Su Balesi

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

RİTMİK JİMNASTİK KURSLARI

Sadece kadınların yer aldığı Olimpik bir Jimnastik branşıdır.Sporcuların müzik eşliğinde, aletli ya da aletsiz olarak gerçekleştirdiği bu spor dalı,hareketleri estetik ve uyum içinde gerçekleştirerek vücutta belli bir proporsiyon (vücut orantısı) sağlar.Bale ve Jimnastiğin harman bulmuş halidir. Bu nedenle vücuda estetik...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.