Haberler
Resim Kursu Süresi Nedir

Resim yapmak, duygu ve düşüncelerin çizgilerle, belirli tonlamalarla, kalem ya da boyayla, kâğıt üzerine ifade edilme sanatıdır. Bu sanatla ilgilenen kişiye ise ressam denilmektedir. Resim yapmak, tarih boyunca geçmişten günümüze gelen bir sanat dalıdır. Mağara duvarlarına çizilmiş resimler, insanoğlunun duygu ve düşüncelerini ifade etmekte bu sanatı kullandığını göstermektedir.

            Resim yapma sanatını öğrenmek için bu konuda uzman kişiler tarafından özel ders alınması gerekmektedir. Çünkü kendi başına yapılacak olan resimler sadece bir karalamadan ileri gidememekte ve gelişme sağlayamamaktadır.

                Resim kursuna yazılmadan önce size ders verecek olan öğretmenin bu konuda uzman olup olmadığını öğrenmelisiniz. Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun olmasının yanı sıra, kendisini bu alanda geliştirmiş olması gerekir. Aynı zamanda kursu veren kurumun da M.E. B onaylı olmasına dikkat ediniz.

            Resim kursunun süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Bu tamamen kişinin öğrenme süresine bağlıdır. Çünkü resim bir yetenek işinden çok, tekniklerinin öğrenilerek geliştirilebilmesinden geçer. Çizgi çalışmaları, ölçüler, nesne çizimleri, geometrik formlar, renkler ve tonlamalar öğrenilmesi gereken detaylı bilgilerdir. Bu yüzden kurs kişinin resme olan yatkınlığına bağlı olarak 5–6 ay kadar sürebilmektedir. Bu süreçten sonra önemli olan kişinin sürekli olarak çizimlerle kendini geliştirmesidir.

Resim Kursu

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

RİTMİK JİMNASTİK KURSLARI

Sadece kadınların yer aldığı Olimpik bir Jimnastik branşıdır.Sporcuların müzik eşliğinde, aletli ya da aletsiz olarak gerçekleştirdiği bu spor dalı,hareketleri estetik ve uyum içinde gerçekleştirerek vücutta belli bir proporsiyon (vücut orantısı) sağlar.Bale ve Jimnastiğin harman bulmuş halidir. Bu nedenle vücuda estetik...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.