Haberler
Piyano Kursu Nedir

Piyano, enstrümanlar arasında en eski ve en temel çalgı aleti olarak bilinmektedir ve öğrenilebilmesi için sadece özel ders gereklidir. Çünkü piyano çalarken her iki eli de kullanarak beyni de aynı zamanda ikiye bölmüş olursunuz. Beynin sağ ve sol lobları ayrı ayrı çalıştığı için tamamen konsantre olmak çok önemlidir. Elerin teknik berecisinin oluşması, çalınan parçaya göre sağ elin ve sol elin nereye gitmesi gerektiği ve parmak hareketlerinin hızlılığına piyano kursu yön verecektir.

                Piyano kursundaki bir diğer önemli husus ise şüphesiz ki kursu verecek olan eğitmendir. Eğitmenin bu konuda bilgili olması, yıllarını vermiş ve kendini bu işe adamış olması gerekir. Teknik açıdan her konuya hâkim olmalıdır.

                Eğitim sürecinde eğitmenin ilgili, bilgili ve yetenekli olması kadar hobi amaçlı da olsa öğrencinin de bu konuda büyük bir disiplin edinmiş olması şarttır. Eğitimi alacak olanların piyano için her gün vakit ayırabiliyor olması gerekmektedir. Eğer profesyonel olarak çalınmak isteniyorsa kişinin kendisine ait bir piyano edinmesi de gerekebilir.

 

Piyano Kursu

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

GÜZEL SANATLAR SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU !..

GÜZEL SANATLAR YETENEK SINAVLARI Yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara başvuru kılavuzuna göre, yetenek sınavı başvuruları 27 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sınav giriş belgeleri 9 Temmuz'da ilan edilecek. 2023 Yetenek Sınavı 10-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Aynı tarihte sonuçlar açıklanacak....

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.