Haberler
PİYANO ÇALARKEN PARMAKLARI YÖNETMEK

Her enstrümanın çalma konusunda zor bir yanı bulunur. Enstrüman çalarken, müzik aletinin beynin her iki tarafını da çalıştırdığı kanıtlanmış bir gerçektir. Ancak bazı müzik aletleri vardır ki hem geçmişi çok uzundur hem de çalması bir o kadar zordur. Müzik dünyadaki belki de en evrensel sayılabilecek olgudur. Müzik yapan insanlar ise, dünyaya unutulmayacak eserlerini bırakarak tarihe adını yazdırabilirler.

                Müzisyen olarak bıraktıkları bestelerle anılan ve tarih boyunca da anılacak olan sanatçılardan John Sebastian Bach, Mozart, Weber Andrew gibi ünlüler, piyano ile kendilerini, eserlerini, isimlerini dünyaya bağışlamışlardır ve tüm bunları yetenekli parmaklarıyla yapmışlardır. Piyano, insanın hislerini dışarı yansıtan ve dinleyiciye de aynı hisleri hissettirebilen, notaların konuşturulduğu bir enstrümandır. Piyano çalarken parmaklar adeta konuşur. Bu esnada beynin hem sağ hem sol lobu harekete geçer. Yani piyano çalan insanlar, aslında bir yandan da beyin egzersizi yapmış olurlar.

                Kadıköy Güzel Sanatlar Merkezi'nde uzun yıllardır piyano kursu eğitimi verilmektedir. Piyanoya ilgisi olanlar, piyano kursu ile kendilerini geliştirme şansı bulabilirler. Özellikle çocuk yaşta piyano kursu, resim kursu, gitar kursu, bale kursu, resim kursu gibi sanat eğitimi alan çocukların, ileride daha egzersizli bir beyine sahip oldukları ortadadır. 

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

GÜZEL SANATLAR SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU !..

GÜZEL SANATLAR YETENEK SINAVLARI Yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara başvuru kılavuzuna göre, yetenek sınavı başvuruları 27 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sınav giriş belgeleri 9 Temmuz'da ilan edilecek. 2023 Yetenek Sınavı 10-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Aynı tarihte sonuçlar açıklanacak....

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.