Haberler
Klasik Bale Kursu

Klasik bale, romantik bale olarak da bilinir ve klasik müzikler eşliğinde yapılır. 17. Yy Fransız saray balesi içerisinde doğan klasik bale, daha sonra 19. Yy da gelişerek ustalaşmış sanatçılarla can bulmuştur. Klasik balenin en ayırt edici özelliği, birbiriyle senkronize olmuş kol, bacak, ayak hareketleriyle müziğin ritmine göre zarifliğe, detaya, dayanıklılığa ve çevikliğe dayanan bir dans türü olmasıdır.

                Klasik bale kursu tek başına yeterli bulunmamaktadır. Modern dans ile birbirinden farklı disiplin kurallarına sahip olmalarına rağmen birbirinden ayrı olarak düşünülemezler. Ancak birbirleri ile çalışıldığı zaman tam anlamıyla profesyonellikten ve uyumluluktan bahsedilebilir. Bu yüzden kursta her iki dans türüyle birlikte çalışılır.

                Bale kursunda dikkat edilmesi gereken her şeyden önce esneklik ve çevikliktir. İlk olarak bu alanda çalışılmalıdır. Esnek olan bir vücut hem sakatlanma riskini azaltır hem de yapılan çalışmalarda büyük bir verim sağlar. Esneklikte olduğu kadar tekniğin de önemini vurgulamak gerekir. Çünkü klasik bale, çevikliğin ve esnekliğin yanı sıra teknikleriyle mimikler ve duruşlarıyla sahnede bir ayrıcalık yaratmaktadır. Bu yüzden bütün kas gruplarının çalıştırılmasına, esnetilmesine dikkat edilmelidir.

 

Bale Kursu

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

RİTMİK JİMNASTİK KURSLARI

Sadece kadınların yer aldığı Olimpik bir Jimnastik branşıdır.Sporcuların müzik eşliğinde, aletli ya da aletsiz olarak gerçekleştirdiği bu spor dalı,hareketleri estetik ve uyum içinde gerçekleştirerek vücutta belli bir proporsiyon (vücut orantısı) sağlar.Bale ve Jimnastiğin harman bulmuş halidir. Bu nedenle vücuda estetik...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.