Haberler
Gitar Kursunun Püf Noktaları

Gitar çalmak için çok özel bir yeteneğinizin olmasına gerek yok. Sadece yapılması gereken gitar kursu başlangıç aşamasında bu işe gerçekten gönül vererek başlamak ve sonrasında bir gitar alarak bu işe koyulmaktır.

                Öncelikle gitar seçimi kurs başlangıcı için çok önemlidir. Başlangıç aşaması için tavsiye edilen gitar türü genel olarak klasik gitardır ama bu elektro gitar ya da akustik gitarla başlayamayacağınız anlamına gelmez. Bir diğer önemli nokta ise gitarınızın her daim akordunun tam olmasıdır. Akordu eksik ya da yanlış olan bir gitar eksik sesler vererek hem kulak zevkini tırmalar hem de bu işten alınan zevki minimum seviyeye düşürür.

                Doğru gitar seçimi ve gitarın akordu yapıldıktan sonra gönül rahatlığıyla gitar çalınabilir. Başladıktan sonra ilk yapılması gereken şey, gitarın doğru tutulmasını öğrenmektir. Daha sonrasında ellerin ve parmakların konumları öğrenmeli, nasıl ve ne şekilde hareket ettirileceği kavranmalıdır.

Gitar kursundaki en önemli husus ise bu işe ayırabilecek vaktinizin olmasıdır. Ne kadar fazla pratik yapılırsa daha çabuk öğrenilir ve daha kalıcı olur.

 

Gitar Kursu

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

GÜZEL SANATLAR SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU !..

GÜZEL SANATLAR YETENEK SINAVLARI Yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara başvuru kılavuzuna göre, yetenek sınavı başvuruları 27 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sınav giriş belgeleri 9 Temmuz'da ilan edilecek. 2023 Yetenek Sınavı 10-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Aynı tarihte sonuçlar açıklanacak....

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.