Haberler
GİTAR KURSUNDA YAPILMASI GEREKENLER

İster akustik olsun, ister klasik… İster elektro olsun, ister bas… Bir müzik aleti çalmak istediğinizde, hele ki bu müzik aleti gitar gibi son derece farklı tekniklere sahip ve tür çeşitliliği yönünden zengin ise, öncelikle yapmanız gereken şey, ustalaşmak istediğiniz alanı tam olarak belirlemek olacaktır. Örneğin, telli bir çalgı olan bağlama ile müzik aleti çalmaya başlayıp, daha sonrasında gitara kolayca geçebileceğini düşünenler fena halde yanılmaktadır.

İlk aşama olarak, seçim konusunu hallettikten sonra, kursun yapılacağı sınıfların mevcuduna göz atmak ve oldukça önemlidir. Çünkü sınıf mevcudu ne kadar az ise eğitim kalitesi o denli yüksek olmaktadır.Gitar kursu konusunda bir diğer önemli ve kursun kalitesini kullanıcı açısından belirleyen unsur; sınıf yapılandırmalarının, öğrencileri sıkıntıya sokmayacak şekilde yapılmasıdır.

Yani küçük yaşta, gitar öğrenmek isteyen bir çocuğu, yaşıtlarından çok daha büyük öğrencilerin yanına koymak, genç öğrencinin gelişimini oldukça olumsuz etkileyebilmektedir. Bunun dışında, iyi bir gitar kursu,öğrenciye bol pratik yapma imkânı sunmalı, onu aktif olarak öğrenme sürecine yöneltmeli ve önüne belirli hedefler koyarak, motivasyonunu yüksek seviyede tutmalıdır. 

 

 

 

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

RİTMİK JİMNASTİK KURSLARI

Sadece kadınların yer aldığı Olimpik bir Jimnastik branşıdır.Sporcuların müzik eşliğinde, aletli ya da aletsiz olarak gerçekleştirdiği bu spor dalı,hareketleri estetik ve uyum içinde gerçekleştirerek vücutta belli bir proporsiyon (vücut orantısı) sağlar.Bale ve Jimnastiğin harman bulmuş halidir. Bu nedenle vücuda estetik...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.