Haberler
GİTAR ÇALMANIN PÜF NOKTASI

Gitar, günümüzde özellikle gençlerin en çok rağbet ettiği müzik aletlerinin başında geliyor. Bu yoğun ilgi nedeniyle, gitar kursu sayısı Türkiye'nin her ilinde gün geçtikçe artıyor. Özellikle gitarın, günümüzün popüler müzik türlerini çalmaya yatkın bir alet oluşu bu ilginin temel nedenlerinin başında geliyor. Gitar çalmanın birçok püf noktası bulunmaktadır. Gitar kursu veren müzik eğitmenleri de bu önemli noktaları bu konuda eğitim alanlara öğretmektedir. Bu yazımızda gitar çalmanın önemli noktalarını bulacaksınız.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki gitar çalmaya başlamadan önce seçtiğiniz gitarın tınısı çok önemlidir. Çok ucuz rakamlara gitar satılmaklar birlikte, servet değerinde gitarlar da mevcuttur. Gitar çalmaya başlıyorsanız, ne çok ucuz ne de çok pahalı bir gitar tercih edin. Ortalama 300 ila 500 TL arasında değişen başlangıç seviyesinde gitarlarla işe başlayın. Gitar alırken muhakkak bu aletten anlayan birinin tavsiyelerini alın.

İyi gitar çalmanın bir diğer önemli noktası ise, parmak alıştırmalarıdır. Şunu iyi bilmelisiniz ki gitar çalmak hemen öğrenilecek bir şey değildir. Sabırlı davranmak önemlidir ve parmaklarınızın tellere iyi oturması için parmak alıştırmaları yapmak çok önemlidir.

İyi gitar çalmanın en önemli hususlarından birisi de günlük antremanlardır. Günlük ortalama yarım saat ile bir saat arasında değişen egzersizler yapın. Gün aksatmadan yapılan kısa çalışmalar, size çok faydalı olacaktır.

Son olarak, gitar kursuna başladıysanız ve parmaklarınıza hakimiyetiniz geliştiyse doğaçlama şarkılar çalmayı deneyin. Bu egzersiz gitarın verdiği her sesi ezberlemenize yardımcı olacaktır.

resim kursu

 

 

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KESİNTİSİZ EĞİTİM, ONLİNE VE YÜZYÜZE EĞİTİM

 KURUMUMUZ MEB TARAFINDAN ALINAN KARARLAR DOĞRULTUSUNDA YÜZYÜZE VE ONLİNE ŞEKLİNDE EĞİTİMİNE DEVAM EDECEKTİR.ONLİNE KURSLARIMIZ, ONLİNE GİTAR KURSU, ONLİNE KEMAN KURSU, ONLİNE PİYAN KURSU, ONLİNE ŞAN KURSU, ONLİNE SAKSAFON VE FLÜT KURSU, ONLİNE ÇELLO KURSU. ONLİNE BAĞLAMA VE SAZ KURSU, ONLİNE RESİM...

DİKKAT ! ABRSM Ekim/Kasım 2020 uygulamalı sınavları İPTAL EDİLMİŞTİR.

9 Ekim 2020 tarihinde ABRSM Türkiye temsilcisi tarafından tarafımıza gönderilen Mail ; Bildiğiniz gibi 2020 senesindeki ABRSM Nisan/Mayıs sınavları, COVID-19 Pandemisi nedeniyle yapılamamıştır. Öğrencilerimizin emeklerinin boşa gitmemesi için hem ABRSM hem de tarafımızca, sınavın 2020 Ekim ayı sonu Kasım ayı boyunca...

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.KDV DAHİL AYLIK KURS ÜCRETLERİ5  KİŞİLİK GURUP DERSİ FİYATLARI                         ...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.