Haberler
Bale Kursunun Yaş Sınırlaması Nedir

Bale, dünya üzerinde ki en eski ve en sistematik dans türlerinden birisidir. Doğuş yeri olarak, bütün sanat tarihinin değiştiği yer olan İtalya'yı gösterebilsek te, sistemli bir dans haline getirilmesi, özel eğitimler ile desteklenmesi yani balenin kendini buluş yeri olarak ise Fransa gösterilmektedir.

Vücudun esneklik limitlerini zorlayan, estetik açıdan en güzel dans olarak gösterilen bale, bu dans alanında kendisini geliştirmek isteyenler için oldukça uzun ve meşakkatli bir sürece sahiptir. Bu yüzden, bale kursu almak için oldukça erken yaşlarda (4 yaş idealdir) başlamak gerekmektedir. Profesyonel anlamda bu işi yapmak isteyen çocuklar açısından baleye başlama yaşı ise maksimum 11 – 12 arasındadır. Bunun sebebi ise, bilindiği gibi, çocuk vücudu, kas yapısının esnekliği nedeniyle, kolayca istediği şekli alabilmektedir.

Vücut esneklik sınırlarını oldukça zorlayan bir dans olan bale, aynı zamanda oldukça farklı teknik hareketleri içeren de bir dans türüdür. Bu sebeple, erken yaşlarda bu işe başlamak, esnek bir vücuda daha kolay şekil verebilmek adına mecburidir. Bunun dışında, bale tekniklerini başka dans türleri ile birleştirmek isteyen, daha önceden bu dansı yapmış kişiler ya da sadece baleyi daha yakından tanımak isteyenler için, bale kursu başlama yaşı neredeyse sınırsızdır.

Bale Kursu Eğitimi

SAGEP Sertifika Programı

orta

Royal Schools of Music

alt sağ

Kalite Belgemiz

orta

Makaleler

KURS ÜCRETLERİ

KURSLARIMIZDA SENET, SÖZLEŞME VE BENZERİ  UYGULAMALARDA BULUNMUYORUZ. AMACIMIZ, SİZİN ZORUNLU OLARAK DEĞİL MEMNUN KALDIĞINIZ VE İHTİYACINIZ SÜRESİNCE KURSLARIMIZA DEVAM ETMENİZDİR.AYLIK KURS ÜCRETLERİMİZ                                     ...

RİTMİK JİMNASTİK KURSLARI

Sadece kadınların yer aldığı Olimpik bir Jimnastik branşıdır.Sporcuların müzik eşliğinde, aletli ya da aletsiz olarak gerçekleştirdiği bu spor dalı,hareketleri estetik ve uyum içinde gerçekleştirerek vücutta belli bir proporsiyon (vücut orantısı) sağlar.Bale ve Jimnastiğin harman bulmuş halidir. Bu nedenle vücuda estetik...

Adres:Caferağa Mah. Alb. Faik Sözdener Sok. Çetintaş İş Merkezi No. 13/1 Kadıköy / İSTANBUL
Tel : (0216) 418 64 96
E-mail : kadikoyguzelsanatlar@gmail.com   Kadiköy Güzel Sanatlar © 2018facebook twitter

Kurumumuz Pazartesi ve Salı Günü Hariç Hergün Açıktır.